Witamy Państwa!
mgr Agata Szafraniec – właściciel przedszkola, księgowa
Od lat marzyłam o własnym przedszkolu, w którym dzieci będą szczęśliwe, a wykwalifikowana kadra będzie stale wspierać ich rozwój. Niedawno podjęłam decyzję o przejęciu tego magicznego przedszkola i już dzisiaj czuję, że to moje miejsce na ziemi! Moim priorytetem jest tworzenie takiego miejsca, w którym każdy będzie czuł się doceniany, rozumiany oraz będzie miał możliwość rozwijania swoich skrzydeł. Jestem otwarta na potrzeby naszych przedszkolaków oraz ich rodziców.
Dziękuję Państwu za zaufanie oraz wybór naszego przedszkola, Agata.
„Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń.” Eleanor Roosevelt
Kadrę naszego przedszkola tworzą:
mgr Paula Borucka-Buras – dyrektor przedszkola, logopeda, oligofrenopedagog, certyfikowany terapeuta ręki I i II stopnia, trener umiejętności społecznych, nauczyciel wychowania przedszkolnego i zintegrowanej edukacji wczesnoszkolnej
W naszym przedszkolu pracuję od kilkunastu lat i dzisiaj z całą pewnością mogę powiedzieć, że jest to mój drugi dom. Tutaj uśmiecham się, z pozytywną energią witam nasze dzieciaki i ich rodziców, z uwagą słucham ich potrzeb i z jak największą dokładnością staram się je zrozumieć i wpłynąć jak najefektywniej na rozwój dzieci. Pracuję tutaj ze świetnymi ludźmi, którzy podzielają moją pasję, dążąc do tworzenia miejsca ciepłego, bezpiecznego i dającego ogromne możliwości rozwoju dzieci.
Jestem absolwentką studiów wyższych magisterskich z zakresu oligofrenopedagogiki, studiów magisterskich z zakresu wychowania przedszkolnego i zintegrowanej edukacji wczesnoszkolnej oraz dwuletnich studiów podyplomowych na kierunku logopedii. Pracowałam w przedszkolu państwowym oraz przedszkolu specjalnym. Od kilku lat prowadzę indywidualne zajęcia rewalidacyjne oraz logopedyczne z dziećmi ze specjalnymi potrzebami oraz z dziećmi z trudnościami w mowie. Jestem również certyfikowanym terapeutą ręki i zaburzeń motoryki małej I i II stopnia oraz trenerem umiejętności społecznych. Obecnie poszerzam swoją wiedzę na studiach podyplomowych z zakresu diagnozy, edukacji i terapii osób z autyzmem w spektrum autyzmu, a także na studiach podyplomowych z zakresu neurologopedii. Prowadzę diagnozy specjalistyczne, terapie oraz masaże. Stale uzupełniam swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach i kursach, by móc w sposób jak najskuteczniejszy pomagać dzieciom zrozumieć otaczający ich świat.
Jednocześnie wpieram nauczycieli i wspomagam proces rozwoju dzieci. Na co dzień stosuję szereg metod z zakresu pedagogiki przedszkolnej i specjalnej, stale dostosowując je do indywidualnych predyspozycji, potrzeb, a przede wszystkich możliwości naszych dzieci. 🙂 Nie na darmo istnieje motto: „Mów do dziecka, że jest dobre, że może, że potrafi, bo cóż innego bardziej motywuje nas do pracy niż pochwały i wiara w nasze możliwości?”
mgr Anita Sikora – wicedyrektor przedszkola, koordynator Polityki Ochrony Małoletnich w przedszkolu, filolog germanista i anglista, nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, prowadząca zajęcia z gitarą i pianinie
Od kilkunastu lat pracuję w przedszkolu „Mistrzowie Zabawy”. Jestem nauczycielem języka angielskiego i niemieckiego, ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Śląskim na kierunku Filologia Germańska oraz studia licencjackie w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu na kierunku Filologia Angielska. Na obu uczelniach wybrałam specjalność nauczycielską, ponieważ urodziłam się w Dzień Nauczyciela, a więc zawód ten mam niejako zapisany w gwiazdach. Po studiach pracowałam w szkole podstawowej oraz gimnazjum, jednak to praca w przedszkolu zawsze była moim marzeniem. Dlatego też w roku 2013 z radością podjęłam się nauczania języka angielskiego Mistrzów Zabawy. Aby jeszcze lepiej zrozumieć potrzeby maluchów i sprostać ich oczekiwaniom, w roku 2015 ukończyłam studia podyplomowe na kierunku Edukacja Wczesnoszkolna i Wychowanie Przedszkolne. Dzięki temu łatwiej mi jest dostosować różnorakie metody nauczania języków obcych do możliwości przedszkolaków, a także zastosować odpowiednie środki wychowawcze podczas zajęć.
Prywatnie jestem mamą Jasia i Tosi, absolwentów „Mistrzów”. 🙂
mgr Czesława Kwaśniewska – oligofrenopedagog, terapeuta dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera, pedagog specjalny, nauczyciel wychowania przedszkolnego i przedszkolnego
,,Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje- przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil”. Przed laty, czasami nawet mnie przeraża jak to było dawno, poddając się pasji czytania, myszkując po antykwariatach, w moich rękach znalazło się wydanie „Myśl pedagogiczna Janusza Korczaka, Nowe źródła”. Lektura nie była inspiracją, jedynie utwierdziła mnie w przekonaniu o wyborze kształcenia, a właściwie drogi i pomysłu na życie. Ukończyłam pedagogikę specjalną na Akademii Pedagogicznej w Krakowie, studia na kierunku resocjalizacji, jak również edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, pracy z dziećmi z autyzmem i Zespołem Aspergera oraz wiele kursów, warsztatów oraz szkoleń.
Jestem pedagogiem specjalnym z dwudziestoletnim doświadczeniem, od wielu lat pracuję jako nauczyciel z dziećmi z niepełnosprawnościami; wcześniej jako wychowawca i pedagog w placówce opiekuńczo-wychowawczej. Dzieci są moją największą pasją, codziennym wyzwaniem i podróżą w nieznane, a ich dobro zawsze stawiam na pierwszym miejscu w hierarchii wartości.
Będąc społecznikiem, chętnie dzielę się wiedzą i doświadczeniem, wyjątkowo wyczulona na najmniejsza krzywdę dziecka, pomagam, wspieram, uczę i wychowuję. Wolne chwile najchętniej spędzam przy dobrej muzyce, filmie kina francuskiego lub w teatrze. Prywatnie jestem mamą fantastycznych, wyrośniętych już Oliwii i syna Macieja.
mgr Monika Chudek – pedagog specjalny, terapeuta dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera, terapeuta Integracji Sensorycznej, terapeuta wczesnego wspomagania rozwoju dzieci, nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego
Jestem absolwentką studiów wyższych magisterskich zakresu zintegrowanej edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej oraz oligofrenopedagogiki. Ukończyłam studia podyplomowe na kierunku: edukacji i rehabilitacji dzieci ze spektrum autyzmu, wczesne wspomaganie rozwoju małego dziecka oraz terapię integracji sensorycznej.
W swojej pracy zawodowej przez blisko 9 lat miałam okazję pracować z dziećmi w każdej grupie wiekowej (od 1 do 10 roku życia). Ponadto, przez pięć lata pracowałam jako nauczyciel/terapeuta szkole specjalnej, gdzie miałam okazję prowadzić terapię dzieci z autyzmem, zespołem Downa, Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową. Mam duże doświadczenie w pracy, w szczególności z dziećmi z niepełnosprawnościami i z zaburzeniami integracji sensorycznej. Od ponad 3 lat diagnozuję i prowadzę indywidualną terapię integracji sensorycznej z dziećmi do 10 roku życia. Na bieżąco staram się wzbogacać swoją wiedzę poprzez uczestniczenie w nowych szkoleniach oraz zaopatrzyć się w literaturę fachową. W swojej pracy staram się podchodzić do każdego dziecka indywidualnie i wyszukiwać mocnych stron. Bardzo nie lubię nudy, dlatego moje zajęcia są pełne pomysłów i nowych rozwiązań. W swojej pracy wykorzystuję różne techniki i metody terapeutyczne zdobyte na licznych szkoleniach. Prywatnie uwielbiam spędzać czas ze swoją rodziną na aktywności fizycznej, wycieczkach w góry, a wieczorami na czytaniu książek przy gorącej herbacie.
mgr Magdalena Korczyńska-Kuś – terapeuta pedagogiczny, nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, certyfikowany terapeuta ręki, trener umiejętności społecznych
Odkąd tylko pamiętam chciałam pracować z dziećmi. Moją drogę zawodową zaczęłam od studiów magisterskich na kierunku pedagogika opiekuczńo-wychowawcza, kolejno ukończyłam studia podyplomowe na kierunku Zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne. Pracowałam w żłobku z maluszkami, w szkole podstawowej na świetlicy, obecnie pracuje w przedszkolu. Staram się nieustannie poszerzać swoją wiedzę, aby lepiej zrozumieć małego człowieka, jego problemy, móc wesprzeć jego prawidłowy rozwój, dlatego też ukończyłam studia podyplomowe z zakresu Pedagogiki specjalnej – Diagnoza i terapia pedagogiczna, a także jestem w trakcie studiów podyplomowych z zakresu Edukacji terapii i wspomagania osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Podczas mojej pracy działam w myśl Konfucjusza „Powiedz mi, a zapomnę, pokaż, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem”. Uważam, że dzieci najlepiej poznają świat kiedy mogą samodzielnie go doświadczać, czyli poczuć, sprawdzić, dotknąć, powąchać, dlatego też staram się im to umożliwiać. Jestem osobą energiczną i pozytywnie nastawioną do życia, co każdego dnia przekazuje moim podopiecznym, żartujemy, śmiejemy się, a czas nam mija wesoło. Prywatnie jestem mamą pomysłowych dziewczynek – Aleksandry i Zuzanny. 🙂
mgr Michalina Kaniewska – nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego
Jestem absolwentką studiów wyższych magisterskich na kierunku Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna i Wychowanie Przedszkolne. Swoją przygodę z pracą z dziećmi rozpoczęłam już w trakcie studiów pracując w żłobku. W międzyczasie zostałam mamą obecnie już czteroletniego Franka i dwuletniej Łucji. Posiadanie własnych dzieci dało mi możliwość dostrzeżenia tego, jak ważne dla rozwoju dziecka są pierwsze lata ich życia. Pamiętam, że kiedy sama chodziłam do przedszkola już wtedy byłam przekonana o tym, że w przyszłości będę nauczycielką w przedszkolu. Podczas studiów miałam również możliwość odbywania praktyk zawodowych w Mistrzach Zabawy. Do pracy zawodowej wróciłam od września ubiegłego roku, a od marca mam ogromną przyjemność pracować właśnie tutaj. W swojej pracy podążam za indywidualnymi potrzebami oraz możliwościami dzieci.
lic. Izabela Dobrowolska – nauczyciel współorganizujący kształcenie, oligofrenopedagog, specjalista z zakresu socjoterapii, pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej, edukacji zdrowotnej z rehabilitacją, terapeuta ręki
Od dziecka jestem związana z pedagogiką, a dokładnie z pedagogiką specjalną. Zainteresowanie i zamiłowanie do zawodu można powiedzieć, że wyssałam z mlekiem matki. To mama, która uczyła mnie mówić czy stawiać pierwsze kroki, nauczyła mnie również empatii, zrozumienia i słuchania. Pracowała z dziećmi o specjalnych potrzebach. Jako małe dziecko zabierała mnie ze sobą do pracy, do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, gdzie była wychowawcą w internacie. Od najmłodszych lat przyglądałam się jej pracy, działaniom innych wychowawców oraz dzieciom, które były w tym ośrodku. Niejednokrotnie nasz dom rodzinny stawał się domem dla wychowanków ośrodka – wspólnie spędzaliśmy święta czy weekendy. Uczestniczyłam również w koloniach dla dzieci z domów dziecka. Mama po prostu była taką Marią Grzegorzewską i stała się moim autorytetem, a dzieciństwo nauczyło mnie wrażliwości, empatii i miłości do drugiego człowieka.
Swoje pierwsze dorosłe kroki stawiałam właśnie w tym ośrodku, będąc stażystą tuż po studiach wyższych z Edukacji Zdrowotnej z rehabilitacją, by później objąć stanowisko wychowawcy, z czego byłam niesamowicie dumna! Pracując w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Gołchowicach i Siewierzu, ukończyłam dwa kursy kwalifikacyjne na kierunkach: Oligofrenopedagogika oraz Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza. Kolejną moją ścieżką zawodową była praca w świetlicy środowiskowej, podczas której ukończyłam kolejne studia podyplomowe na kierunku Socjoterapii. Dzięki temu mogłam lepiej zrozumieć potrzeby oraz problemy moich wychowanków. Zdobyłam również doświadczenie w pracy z podopiecznymi w Środowiskowym Domu Samopomocy dla osób zaburzonych psychicznie. Pracowałam także w przedszkolu terapeutycznym jako wychowawca grupy terapeutycznej dla dzieci w spektrum autyzmu oraz z niepełnosprawnościami intelektualnymi oraz ruchowymi. Ukończyłam kursy takie jak: AAC komunikacja alternatywna, Integracja sensoryczna w praktyce – sensomotoryczne zabawy aktywizujące zmysły, Terapia ręki I i II stopnia i inne. Obecnie poszerzam swoją wiedzę na studiach podyplomowych z zakresu diagnozy, edukacji i terapii osób z autyzmem w spektrum autyzmu,
W mojej codziennej pracy staram się rozumieć potrzeby człowieka. Nie ma przypadkowych spotkań w naszym życiu… Każdy napotkany człowiek jest albo lekcją, albo sprawdzianem… lub wyjątkowym prezentem …. 🙂
Moje motto: „Najważniejszy jest człowiek – nie osądzaj, spróbuj zrozumieć.”
lic. Karolina Dratwińska – nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego certyfikowany trener I stopnia marki Sensoplastyka®, animator dzieci i dorosłych
Moja przygoda w zawodzie nauczyciela rozpoczyna się w Górnośląskiej Wyższej Szkole Pedagogicznej w Mysłowicach. Po ukończeniu studiów rozpoczęłam pracę w przedszkolu, gdzie miałam możliwość pracy w każdej grupie wiekowej – począwszy od grupy najmłodszej aż do zerówki. Obecnie przez ostatnie lata pracowałam tylko w grupie najmłodszej, dzięki temu doskonale znam najtrudniejszy etap dla dziecka w przedszkolnym świecie, czyli adaptację maluszków. Poprzez odpowiednio dobrane zabawy oraz wypracowane metody pracy pomagam dzieciom wejść w świat przedszkolaka. Uważam, że dzieci najlepiej uczą się poprzez zabawę. Jestem zdecydowanie takim nauczycielem, który lubi kreatywność i naukę poprzez wspólne doświadczenia, gry i zabawy. Dlatego właśnie jestem animatorką. I od niedawna prowadzę swoją firmę animacyjną. Dzięki temu jestem na bieżąco i mogę ciągle zaskakiwać dzieci nowymi pomysłami. Prowadzę również zajęcia Yoga Kids, dzięki którym dzieci rozwijają sprawność fizyczną, ale też uczą się koncentracji i relaksacji. Do każdych zajęć piszę swoje bajki relaksacyjne oraz dobieram odpowiednią muzykę tak, aby było to interesujące dla dzieci.
Jako nauczyciel lubię być na bieżąco w tematach dotyczących rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym, dlatego korzystam ze szkoleń i stale poszerzam swoją wiedzę. Prywatnie jestem mamą kilkunastoletniego syna, dzięki któremu codziennie uczę się czegoś nowego.
Daria Durbacz – nauczyciel, certyfikowany terapeuta ręki I i II stopnia, certyfikowany trener Sensoplastyki
Swoją przygodę z dziećmi rozpoczęłam bardzo wcześnie jako animator prowadzący animacje w bawialniach i na różnych eventach. Nieco później chcąc się rozwijać przystąpiłam do kursu opiekunki dziecięcej i rozpoczęłam przygodę ze żłobkiem. Przez 4 lata miałam okazję pracować w różnych grupach rozwojowych, zaczynając od maluszków, kończąc na już prawie przedszkolakach. Mogłam przez ten czas obserwować jak dziecko się rozwija już od pierwszych miesięcy swojego życia. To coś wspaniałego, obserwować jak dziecko stawia swoje pierwsze kroki właśnie w żłobku, jak mówi pierwsze słowo, jak staje się coraz bardziej samodzielne, aż jest tyle „dorosłe”, że nadchodzi czas rozstania i trzeba pozwolić rozwijać się dalej w przedszkolu. Pracując podjęłam decyzję, jedną z najważniejszych w moim życiu i rozpoczęłam studia na kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Później rozpoczęła się moja przygoda z „Mistrzami”! Ukończyłam certyfikowany kurs na terapeutę ręki I i II stopnia oraz trenera Sensoplastyki.
„Dzieci rodzą się ze skrzydłami, nauczyciele pomagają im je rozwinąć” i właśnie takim nauczycielem chciałabym być dla dzieci, chciałabym wspierać ich rozwój, chciałabym stworzyć im przestrzeń, gdzie będą mogły być sobą. Chce je uczyć, tak jak one uczą codziennie mnie autentycznego wyrażania siebie i swoich uczuć, szczerości i cieszenia się z drobnostek.
O sobie zdradzę jeszcze tyle, że jestem także Technikiem Weterynarii, moją pasją są zwierzęta i gdy tylko mogę staram się pomagać naszym mniejszym przyjaciołom. Obecnie jestem szczęśliwą właścicielką trzech znalezionych kociaków. Moją jeszcze jedną pasją są górskie wędrówki, zdobywanie szczytów, przebywanie z naturą, gdzie znajduję ciszę i mogę pobyć sama ze sobą.
lic. Weronika Piśkiewicz – pomoc nauczyciela
Ukończyłam studia zawodowe w Wyższej Szkole Pedagogicznej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Katowicach na kierunku wczesnoszkolna edukacja zintegrowana z pedagogiką przedszkolną i logopedią. Moja dotychczasowa kariera zawodowa nie była związana z pracą z dziećmi, jednak zawsze było to moje marzenie. Ciekawość świata i otwartość dzieci traktuję jako punkt wyjścia do rozpoczęcia wspólnej przygody. Bardzo się cieszę, że będzie to właśnie w tym miejscu. Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci w wieku szkolnym, Nataszy i Stasia. Dom dzielą z nami też ukochane zwierzaki: dwa psy i kot.
mgr Piotr Targoński – rehabilitant, fizjoterapeuta, oligofrenopedagog, certyfikowany terapeuta Integracji Sensorycznej
Jestem absolwentem Wydziału Fizjoterapii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Od kilkunastu lat pracuję z dziećmi w przedszkolach prowadząc gimnastykę korekcyjną oraz indywidualną terapię ruchową. Po latach doświadczeń i wielu przebadanych dzieciach uważam, że każde z nich wymaga szczególnego podejścia, dlatego staram się ciągle dokształcać, aby sprostać wymaganiom w pracy. Moim najnowszym osiągnięciem zawodowym jest zostanie terapeutą Integracji Sensorycznej. W razie potrzeby, jestem do Państwa dyspozycji. 🙂
mgr Maciej Tabak – prezes i trener Klubu Sportowego Capoeira w Sosnowcu, nadzór nad treningami w przedszkolu
Jestem trenerem Capoeira, z wykształcenia nauczycielem z kilkuletnim stażem w szkole publicznej. Prezesem oraz głównym trenerem sosnowieckiego Klubu Sportowego Capoeira. Capoeira zajmuję się od kilkudziesięciu lat. Posiadam stopień Contra Mestre (pierwszy z trzech stopni mistrzowskich, jak dotąd najwyższy stopień nadany w Polsce). Zasilam wąskie gronie zawodników polskiego pochodzenia, którzy dostąpili tego tytułu. Od kilkunastu lat prowadzę Centrum Sportowe Capoeira, przeprowadzam egzaminy i nadanie stopni, organizuje letnie i zimowe obozy sportowe. Pasjonat sztuki capoeira, interesuję się również szeroko zakrojonym tematem rozwoju fizycznego, Instruktor Flexible Steel lev. Swoje doświadczenie i wiedzę zdobywałem m.in. w Brazylii, gdzie co jakiś czas odwiedzam swojego mistrza – Mestre Nem. Trening przez zabawę to główne założenie moich zajęć dla dzieci w wieku przedszkolnym. Zabawa idzie w parze z jednoczesną poprawą kondycji fizycznej, gibkości, motoryki, równowagi oraz nauki podstaw Capoeira i kultury brazylijskiej. Zajęcia zawierają również elementy rytmiki i muzyki.
mgr Sławomira Czech – prowadząca dogoterapię, oligofrenopedagog, nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, terapeuta Integracji Sensorycznej, certyfikowany terapeuta ręki, terapeuta behawioralny dzieci z autyzmem
Jestem absolwentką studiów na Uniwersytecie Śląskim na kierunku pedagogiki wczesnoszkolnej, przedszkolnej i oligofrenopedagogiki. Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu Terapii Integracji Sensorycznej oraz kursy w dziedzinie terapii ręki oraz terapii behawioralnej dzieci z autyzmem. Dogoterapią zajmuję się od kilku lat. Odbyłam wraz z moimi psami kursy w pełni przygotowujące je do pracy z ludźmi. Moje psy ukończyły z pozytywnymi wynikami szkolenia podstawowe, testy psychologiczne oraz kursy na psa terapeutycznego. Spotkania z dziećmi mają formę edukacyjną oraz ogólnorozwojową. Podczas zajęć pies jest wsparciem i motywacją do podejmowania działań.
mgr Paulina Migurska – certyfikowany instruktor Zumba fitness, Zumba kids i Zumba kids junior, instruktor tańca Reggaeton, intruktor stretchingu, certyfikowany Instruktor Izolacji Ciała, magister farmacji
Od kilkudziesięciu tańczę, a uczę tańca od kilkunastu lat. Jestem certyfikowanym instruktorem Zumba fitness, Zumba kids i Zumba kids junior. Od 2019 roku posiadam tytuł instruktora tańca Reggaeton. W 2022 roku ukończyłam kurs instruktora stretchingu, a w roku 2023 zdałam egzamin na certyfikowanym kursie Instruktora Izolacji Ciała. Dodatkowo posiadam wykształcenie medyczne – jestem magistrem farmacji i czynnie pracuję w zawodzie. Na co dzień współpracuję z kilkoma szkołami tańca, klubami fitness oraz przedszkolami. Jestem choreografem dwóch formacji tanecznych. Współpracuję z marką Reggaeton vs Dancehall od 2019 roku. Czynnie prowadzę animacje oraz szkolę animatorów w firmie WD Animator. We współpracy z Coaching Sport prowadzę szkolenia dance fitness dla nauczycieli wychowania fizycznego.
Joanna Gajda – kucharz, intendent – specjalista żywienia zbiorowego
Uczęszczałam do liceum ogólnokształcącego oraz do Zespołu Szkół Gastronomicznych, ucząc się zawodu kucharza. Swoją praktykę zawodową poszerzałam będąc zatrudniona w różnych restauracjach oraz lokalach typu „bar mleczny” z domową kuchnią. Od kilku lat pracuję w naszym przedszkolu przygotowując, gotując oraz serwując dzieciom smaczne i zdrowe posiłki. Układam jadłospisy zgodnie z wymogami, zwracając uwagę na to, co nasze przedszkolaki lubią najbardziej! Ukończyłam certyfikowany kurs z Polskiego Instytutu Dietetyki w Warszawie, uzyskując tytuł intendenta – specjalisty żywienia zbiorowego. W naszym przedszkolu dbam o to, aby dieta dzieci była zbilansowana, dostarczająca dzieciom niezbędnych, zdrowych składników do ich rozwoju. Lubię urozmaicać jadłospis naszych przedszkolaków, aby mogły próbować także nowych, nieznanych im smaków kuchni świata. Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci, Sandry i Wiktora, kocham zwierzęta (zwłaszcza mojego psa i królika!) oraz weekendowe wypady w góry.
Katarzyna Sikora – kucharz
W gastronomii pracuję już od wielu lat. Swoją ścieżkę gastronomiczną rozpoczęłam pracując w restauracjach z różnorodną kuchnią, jednak największe doświadczenie zawodowe zdobyłam pracując w firmie caterinowej oraz na kuchni w szkole podstawowej. Przez 9 lat przygotowywałam, gotowałam i podawałam dzieciom dania z kuchni domowej. W mojej pracy uwielbiam urozmaicać posiłki dla naszych przedszkolaków, dekorować kolorowe kanapeczki i wycinać gwiazdki z ogórków i innych warzyw. Nie darmo mówimy, że je się również oczami – dzięki temu nawet niejadki próbują nowych smaków oraz kolorowych warzyw. Nie ukrywając, dodam również, że robię najcieńsze i najlepsze naleśniki na świecie! 😉
Prywatnie prowadzę dom tymczasowy dla bezdomnych zwierząt w ramach działalności charytatywnej. Prowadzę oficjalny funpage „Brygada RR – Pełna Chata” na Facebooku, na którym dzielę się przygodami moich podopiecznych. Jestem również dwukrotnym Zasłużonym Dawcą Przeszczepu komórek macierzystych. Dodatkowo posiadam drugi zawód – technik technologii odzieży.
Paulina Modny – pracownik porządkowy
Dorota Tomsia
Nika, Zocha, Sonia, Tola – dogoterapeutki
Słowem wstępu… Przez wiele lat były z nami wierne dogoterapeutki: Tosia, Nika, Zocha, Sonia i Tola
„Hau, hau! Nie sądziłyśmy, że swoją obecnością w przedszkolu sprawiłyśmy dzieciaczkom tyle frajdy. Wszyscy bardzo nas pokochali i uwielbiali nasze odwiedziny w przedszkolu. Pocieszałyśmy też nowe „Płaczki” – pozwalałyśmy się pogłaskać i wtedy łzy szybko wysychały. Na spotkaniach z nami uczyłyśmy dzieci, gdzie mamy oczy, uszy i nos oraz dlaczego merdamy ogonami. Pomagałyśmy naszym Mistrzom pokonywać strach przed zwierzętami, uwrażliwiałyśmy je, jednocześnie dając im wiele zabawy. W naszym przedszkolu było naprawdę fajowo! Część z nas poszła już za tęczowy most, a Tola ruszyła dalej w świat, nad morze! Zostawiamy z naszymi przedszkolakami naszą przyjaciółkę, Lunę! Poznajcie ją! Hau!”
Luna – dogoterapeutka
„Hau, hau! Jestem przedszkolną dogoterapeutką rasy Flat Coated Retriever. Do naszych przedszkolaków przyjeżdżam z moją ukochaną panią Sławką. Uczę dzieci wrażliwości i szacunku do zwierząt, ale również pokazuję jak bronić się przed agresywnymi psami. Wraz z panią Sławką uczymy naszych przedszkolaków, jak dbać o pieski, jak je pielęgnować i odpowiednio karmić. Mamy w przedszkolu również dzieci, które czasem mają trudności w mówieniu lub wyrażaniu swoich emocji i potrzeb. I wiecie, co? Ja również pomagam im wyrażać siebie, taką mam cudowną moc! Hau, hau! Do zobaczenia!”
Misją naszego Przedszkola jest dostrzeżenie w każdym dziecku jego potencjału i rozwinięcie go tak, aby nasz maluch poczuł się kimś wyjątkowym.